АПОЕЛ си стъпи на краката с трудна победа, Костадинов с жълт картон

АПОЕЛ спря негативната си серия от три поредни мача без победа, след като стигна до успеха с 1:0 в домакинството си на Пафос. Това бе отложен мач от 2-рия кръг на първенството на Кипър. Българският национал Георги Костадинов бе титуляр за домакините, но получи жълт картон през второто полувреме и бе заменен от Радосав Петрович в 70-ата минута.

Единственото попадение в мача падна в 81-вата минута, а негов автор бе Уилсон Едуардо, който се разписа с глава след центриране отдясно.

В края на мача домакините завършиха в намален състав, след като дълбоко в добавеното време Ставрос Гавриел получи втори жълт и червен картон.

С тази победа АПОЕЛ успя леко да се придвижи напред в класирането, като вече е на 6-ата позиция с 8 точки в актива си. Пафос пък се намира на 3-тото място с 10 точки. Лидер е Арис с 11 точки.