Крайни резултати в Лига Европа

Четвъртият кръг от груповата фаза на Лига Европа предложи доста изненади и някои от големите фаворити бяха победени. В ранната сесия от мачове Ливърпул, Рома и Аякс допуснаха поражения. Байер Леверкузен и Виляреал пък стигнаха до успехи като гост след късни голове. Победи записаха още Марсилия, Аталанта, Рейнджърс и Уест Хам.

Ливърпул загуби с 2:3 гостуването си на Тулуза. В тима на мърсисайдци имаше много промени и основни играчи получиха почивка, но това едва ли ще намали радостта на французите.

Тулуза нанесе първа загуба на Ливърпул в Лига Европа, Кабаков с много спорно решение в добавеното време

Финалистът от миналото издание на Лига Европа Рома също допусна поражение. Тимът на Жозе Моуриньо отстъпи с 0:2 при гостуването си на Славия (Прага). Двата тима са начело на групата с равен брой точки, но чехите са с по-добра голова разлика.

Славия (Прага) удари Рома и вече е лидер в групата

В Група "В" Аякс остана на последно място, след като загуби с 0:2 домакинството си на Брайтън. В другия мач от групата лидерът Марсилия спечели с 2:0 гостуването си на АЕК в Атина.

Брайтън удари Аякс за втори път, Ансу Фати с основен принос
Марсилия използва шансовете си и удари АЕК в Атина

В Група "F" Макаби Хайфа игра за първи път след началото на войната. Шампионът на Израел прие Виляреал в Ларнака. Макаби допусна късен обрат и загуби с 1:2. Лидерът в групата Рен пък победи Панатинайкос с 3:1, въпреки че игра с човек по-малко от 33-ата минута.

Късен обрат донесе победата на Виляреал срещу Макаби (Хайфа)

Байер (Леверкузен) постигна 11-та поредна победа във всички турнири, след като дузпа в края му донесе успеха с 1:0 при гостуването на Карабах.

Байер (Леверкузен) удари Карабах в края и си гарантира усчастие в елиминациите на Лига Европа

Победителят от Лигата на конференциите Уест Хам прекъсна страхотната си серия от 17 поредни мача без загуба в евротурнирите, след като преди две седмици загуби изненадващо от Олимпиакос в Пирея. Сега тимът на Дейвид Мойс, който продължава да бъде лидер в Група А, взе реванш и спечели с 1:0 срещу гръцкия гранд.