Уест Хам си го върна на Олимпиакос

След като преди две седмици загуби от Олимпиакос в Пирея и така прекъсна серията си от 17 поредни срещи без загуба в евротурнирите, тази веер Уест Хам взе реванш и победи гърците у дома с 1:0. Благодарение на този труден успех тимът на Дейвид Мойс остава на върха във временното класиране не Група А с еднакъв актив с Фрайбург.

Домакините опитваха да притискат своя съперник със статични положения през първата част. Агер три пъти засича такива центрирания. Бенрама също имаше две добри ситуации, но лондончани не се възползваха. Чистите положения така или иначе липсваха в първия час.

В 73-тата минута Лукас Пакета засече от въздуха много прецизен пас на Уорд-Праус, който прехвърли отбраната на гостите. В началото лайнсменът вдигна флага си за засада, но след намесата на ВАР попадението бе зачетено.

Олимпиакос имаше шанс за отговор, но в 86-ата минута удар на Камара срещна гредата.

Снимки: Imago