Лудогорец пречупи ЦСКА - София в сблъсък с много нерви, юмруци и два червени картона и отново е шампион на България - отзивите от Разград след 3:1

Късен обрат донесе победата на Виляреал срещу Макаби (Хайфа)

В една от най-заплетените групи на Лига Европа - “F”, отборът на Макаби (Хайфа) отстъпи с 1:2 срещу тима на Виляреал. Въпреки поражението израелците все още могат да се борят за второто място в групата.

Освен това домакините са с мач по-малко, както и испанските им съперници, тъй като двата отбора не успяха да изиграят първия мач помежду си в края на октомври заради избухването на форсмажорната ситуация в Израел.

Именно и поради тези причини днешният двубой се игра на неутрален терен на “АЕК Арена”.

Иначе символичните гости от Испания очаквано бяха с класи над съперника, но не съумяха да реализират двуцифрен брой голови положения, които създадоха. Така логично се стигна до 30-ата минута, когато Абдулайе Сек вкара единственото попадение в мача и наказа противника за пропуските му.

Дори играчите на Макаби (Хайфа) създадоха няколко опасни ситуации и след гола, като можеха да спечелят още по-убедително, но пропуски направиха Лиор Рафаелов и Анан Халаили.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Виляреалци от своя страна можеха да съжаляват горчиво най-вече заради пропуснатата дузпа от Александър Сьорлот в 33-ата минута.

В крайна сметка испанците съумяха да стигнат до късен обрат с попаденията на Алехандро Баена в 82-ата минута и на Александър Сьорлот в 86-ата минута, с което той се реваншира за изпуснатия 11-метров наказателен удар.

Снимка: villarrealcf.es