Бетис вкара четири гола на Арис и остана на първо място в групата си в ЛЕ

Отборът на Бетис се справи с тима на Арис (Лимасол) и победи с 4:1 в мач от 4-ия кръг на група “С” на Лига Европа. Успехът запази за испанците първото място с две точки пред втория Рейнджърс.

Гостите съумяха да се разпишат чрез Джейдън Монтнор в 20-ата минута, но съдията отмени попадението заради засада след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR.

В началото на втората част гостите можеха да стигнат до изравняването и дори Лео Бенгтсон, който влезе на почивката, засече центриране с фалцов удар и прати топката във вратата на испанците. След преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR обаче стана ясно, че е имало засада при головата атака и домакините останаха с гол преднина в резултата.

За сметка на това испанците успяха да се възползват максимално добре от своите положения и вкараха нов редовен гол. Това се случи в 65-ата минута, когато Айтор Руйбал отигра на границата на наказателното поле и наказа за втори път стража Ванаилсон.

В 76-ата минута домакините можеха да направят преднината си класическа, но резервата Набил Фекир пропусна да се разпише от дузпа.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В крайна сметка андалусийци направиха преднината си класическа в 79-ата минута. Тогава Марк Рока прати топката по красив начин във вратата на съперника с удар по земя, на който помогна дясната греда.

Малко по-късно пък в 85-ата минуат гостите от Лимасол вкараха почетен гол. Той падна благодарение на Морган Браун, който хладнокръвно прати топката във вратата, пазена от Клаудио Браво.

Андалусийци не оставиха нещата така и завършиха срещата с три гола преднина. Крайният резултат бе оформен в 94-ата минута, когато Ез Абде проби бързо в половината на Арис (Лимасол) и заби топката в средата на вратата.

Снимки: Imago