Резултати в Шампионската лига

Днес се изиграха първите четири реванша от втория кръг в квалификациите на Шампионската лига. Победителите от сблъсъците ще продължат към третия кръг от пресявките на “турнира на богатите”, докато загубилите ще се присъединят към втория по значимост европейски турнир - Лига Европа.

В първата среща за вечерта Панатинайкос завърши 2:2 с украинския Днипро-1 и продължи напред с общ резултат 5:3. Андраж Шпорар отбеляза и двете попадения за гръцкия гранд, а за гостите се разписаха Артьом Довбик и Едуард Сарапий. Следващият съперник на ПАО ще е Марсилия.

Макар и трудно, Панатинайкос стигна до мачове с Марсилия

В сблъсъка, който най-много вълнуваше българските зрители, Лудогорец отстъпи с 1:2 на Олимпия (Любляна) и се прости с надеждите си за трети път да стигне до групите на Шампионската лига. "Орлите" поведоха на "Стожице" с гол от пряк свободен удар на Кирил Десподов в 15-ата минута, но две попадения на Тими Елсник (19', 90') донесоха триумфа на словенския първенец. Дълбоко в добавеното време Десподов пропусна дузпа и Лудогорец отпадна с общ резултат 2:3, а Олимпия ще мери сили с Галатасарай или Жалгирис в следващия кръг.

Десподов изпусна дузпа в 102-ата минута и Лудогорец се сбогува с Шампионската лига

Арис (Лимасол) за втори път нокаутира БАТЕ Борисов. Кипърците решиха всичко в своя полза още преди седмица с разгромното 6:2, но това не им попречи да са безмилостни и в ответния двубой в Беларус. Арис спечели с 5:3 и вече чака крайния победител от двойката Ракув - Карабах.

Арис (Лимасол) с нова зрелищна победа над БАТЕ (Борисов)

Драма имаше и в дуела между Слован (Братислава) и Жрински (Мостар). Домакините поведоха с 2:0, но в последните минути допуснаха изравняване. Въпреки това, словаците се класираха за третия квалификационен кръг с общ резултат 3:2. Техният следващ съперник ще бъде определен от двойката Макаби (Хайфа) - Шериф (Тираспол).