Арис (Лимасол) разпиля БАТЕ Борисов и вече се вижда в следващия кръг

Арис (Лимасол) победи с категоричното 6:2 първенеца на Беларус БАТЕ Борисов в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Попаденията за кипърските шампиони отбелязаха Яник Гомис (17'-дузпа, 60'), Лео Бенгтсон (32'), Сиди Бане (40'-автогол), Джейдън Монтнор (83')и Мариуш Степински (90+1 - дузпа), а за гостите се разписаха Артьом Концевой (48') и Руслан Хадаркевич (66').

Домакините започнаха много по-добре и още в 17-ата минута получиха дузпа, която Яник Гомис реализира. В 32-рата минута Арис удвои преднината си, след като Лео Бенгтсон получи добра топка в наказателното поле на гостите и с хубав удар с десния крак направи 2:0.

Гостите от Беларус изглеждаха в шок и осем минути по-късно получиха трети гол, след като Сиди Бане отбеляза в собствената си врата.

С началото на втората част БАТЕ върна едно попадение чрез Артьом Концевой в 48-ата минута, който получи извеждащ пас от вратаря на тима Андрей Кудравец. Само след 12 минути обаче сенегалецът Яник Гомис отбеляза за 4:1 и домакините отново бяха с три гола преднина. Все пак гостите се окопитиха и бяха на път да направят загубата си по-почетна, след като в 66-ата минута Руслан Хадаркевич вкара втория гол за тима си в мача.

Домакините обаче нямаха намерение да спират и отбелязаха за 5:2 в 83-тата минута чрез Джейдън Монтнор. Крайното 6:2 оформи резервата Мариуш Степински, който отбеляза след дузпа в продължението на редовното време и направи разгрома пълен за гостите от Беларус.

Така Арис (Лимасол) взе солиден аванс преди реванша през следващата седмица, който ще се играе на неутрален терен. Кипърците имат всички шансове да продължат в следващия кръг, където ще срещнат победителя от двойката Ракув - Карабах.