Жрински беше близо до чудо в Братислава

Слован (Братислава) и Жрински (Мостар) направиха 2:2 в зрелищен реванш от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Домакините изпуснаха аванс от два гола в последните минути, но с общ резултат 3:2 намериха място в следващата фаза от пресявките, където ще се изправят срещу един измежду Шериф (Тирасол) и Макаби (Хайфа).

В първата среща Жрински допусна доста положения, а Слован показа завидна ефективност и си сосигури минимален аванс преди реванша в Братислава. Той стартира по перфектен начин за тима на Владимир Вайс. В 3-ата минута Юрай Куцка стреля в аут от удобна позиция, но в 5-ата негово центриране от корнер стигна до Александър Чаврич и сърбинът беше точен с глава за 1:0.

Словаците организираха още няколко добри атаки през първото полувреме, но като цяло не предприемаха никакви рискове. Жрински се стремеше да действа на контраатаки и показа, че няма да се предаде.

След почивката двубоят се изнерви и трима футболисти на гостите получиха жълти картони в рамките на три минути. Слован диктуваше събитията на терена и удвои аванса си в 66-ата минута, когато Зуберу Шарани с хубав шут от границата на наказателното поле, направил безпомощен Марко Марич.

След второто попадение домакините се отпуснаха и в 75-ата минута Жрински намали. Томислав Киш центрира от корнер, а Хървойе Баришич беше точен с глава. В добавеното време резервата Антонио Иванчич изравни, след като преди това Дарио Чанаджия уцели гредата. Слован трябваше да трепери още няколко минути, но все пак устоя и ще играе в третия квалификационен кръг срещу Шериф (Тираспол) или Макаби (Хайфа).