Balkan Grand Prix 6

Лигата на конференциите: Изиграха се 42 мача, някои от фаворитите имат да решават проблеми

Днес се изиграха цели 42 мача от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Резултатите на българските участници бяха в двете крайности. ЦСКА - София допусна домакинска загуба с 0:2 от румънския Сепси, Левски спечели с 2:0 гостуването си на северномакедонския Шкупи.

Следващият съперник на "червените" или Сепси до голяма степен е ясен. Казахстанският Актобе постигна успех с 4:1 като гост на грузинския Торпедо (Кутаиси). Апоел (Беер Шева) на Йоан Стоянов, който влезе като резерва, спечели с 1:0 домакинството си на литовския Панавежис, а ако продължи напред, ще играе срещу Левски или Шкупи.

В другите срещи част от фаворитите имаха проблеми. Базел допусна шокираща домакинска загуба с 1:3 от казахстанския Тобол. Швейцарците завършиха мача с 9 човека след два червени картона през второто полувреме. Розенборг и Легия (Варшава) завършиха наравно при гостуванията си.

Легия се измъкна в Казахстан след пасив от два гола

Ференшварош, Бодьо/Глимт, Гент и Брюж бяха убедителни и взеха сериозен аванс след домакинствата си. Твенте взе минимален аванс след 1:0 срещу Хамабри, а Юргорден загуби с 1:2 от Люцерн.

Базел катастрофира срещу казахстанци
Омония и Габала предложиха цяла палитра от емоции и голове на феновете
Актобе разби Торпедо като гост и чака победителя от ЦСКА - София - Сепси
Бешикташ спечели срещу ФК Тирана и гледа спокойно към реванша
Много въпросителни преди реванша в двойката, която ще определи следващия съперник на Левски или Шкупи