Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Актобе разби Торпедо като гост и чака победителя от ЦСКА - София - Сепси

Актобе постигна много солидна победа с 4:1 в гостуването си на Торпедо (Кутаисис) в мач от втория кръг на Лигата на конференциите. Това е двойката тимове, които ще излъчат евентуалния противник на българския ЦСКА-София в следващата фаза на турнира, ако момчетата на Саша Илич успеят да се справят с румънския Сепси.

Гостите от Казахсстан успяха да поведат след половин час игра, когато Алибек Касим (34’) се разписа от дузпа, а малко преди края на първото полувреме Милош Райчкович (43’) удвои. Момчетата на Андрей Карпович стигнаха до класическа преднина от 3:0 в 73-ата минута. Домакините успяха да върнат едно попадение в последната минута на редовното време на двубоя, когато Гиорги Арабидзе (89’), но в добавеното време Андрия Филипович (90’) отново върна преднината на Актобе на три попадения. Двата отбора ще изиграят своя реванш точно след седмица.