Базел катастрофира срещу казахстанци

Полуфиналистът от последното издание на Лигата на конференциите - Базел, катастрофира на старта на новата си кампания в турнира. Швейцарците загубиха с 1:3 от казахстанския Тобол и то на свой терен.

Иначе отборът на Базел демонстрира опита си и наложи доминацията си над съперника. Това доведе до попадение в 25-ата минута, реализирано от Тиерно Бари. Така швейцарците затвориха първото полувреме с гол преднина и се оттеглиха на почивката с намерението да приключат всичко в минутите след нея.

Това обаче не се случи и преднината им се сгромоляса за минути след подновяването на играта. Десет минути след началото на второто полувреме съдията посочи бялата точка, като Базел имаше късмет и Рамаза Оразов пропусна. Само две минути по-късно домакините вече нямаха спортен шанс, след като отново бе отсъдена дузпа и този път Сергес Дебле изравни. На всичкото отгоре и голмайсторът Тиерно Берни получи директен червен картон, с което остави своите с човек по-малко.

Гостите заиграха вдъхновено и в 62-ата минута стигнаха до пълен обрат, а седем минути по-късно вече се видяха почти окончателни победители, след като Рикардо Калафиори от тима на Базел получи втори жълт картон. Така логично се стигна и до 71-ата минута, когато Ислям Чесноков заби и последния пирон в ковчега на домакините с трети гол, оформяйки крайния резултат.