Крусейдърс и Розенборг си вкараха четири гола

Крусейдърс и Розенборг завършиха наравно 2:2 в първия мач от сблъсъка между двата тима от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. Филип Лаури (11’) откри в полза на домакините, но гостите чрез Карлос Холсе (30’) и Оле Кристиан Сетер (42’) осъществиха пълен обрат, но Ерленд Дал Рейтан (74’) си отбеляза автогол, който оформи равенството.

Двата тима започнаха активно срещата в Ирландия и си размениха по една добра възможност в първите минути. В крайна сметка още в 11-ата минута централният бранител Филип Лоури даде преднина на домакините. Малко след това те пропуснаха ново положение за удвояване на преднината си.

В 30-ата минута обаче се разписа с удар от около 20 метра след не особено убедителна изява и на вратаря на Крусейдърс. Още до почивката гостите от Розенборг успяха да осъществят пълен обрат с попадение на Оле Кристиан Сетер, който реализира дузпа. Домакините все пак успяха да стигнат до равенството през втората част, когато Рейтан си вкара автогол и оформи крайното 2:2. Реваншът между двата тима е след седмица.