Бешикташ спечели срещу ФК Тирана и гледа спокойно към реванша

Бешикташ спечели с 3:1 домакинството си на ФК Тирана в първи мач от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. Момчетата на Шенол Гюнеш поведоха с попадения на Онур Булут (21’) и Джаксон Мулека (42’) още през първата част. Кайна (83’) успя да намали изоставането и да вдъхне надежда на албанския тим, но Семих Калъчсой (90’) в добавеното време отново върна преднината от две попадения на момчетата на Шенол Гюнеш, които могат да чакат спокойно реванша след седмица.

Домакините излязоха напред след двайсетина минути, когато Булут се възползва от хубаво подаване в наказателното поле от левия фланг на Артур Масуаку. Те удвоиха чрез Мулека в самия край на първото полувреме, когато пък Винсент Абубакар влезе в пеналта и елегантно намери своя съотборник, който с левия крак се разписа.

Гостите стигнаха до своя гол благодарение на отлично взаимодействие между двама играчи, които се появиха от резервната скамейка - Римал Хаджиу асистира от десния фланг, а Кайна намали изоставането на ФК Тирана. Дълбоко в добавеното време обаче Калъчсой покачи на 3:1 с прецизен удар от малък ъгъл.