Гюнтер вписа Мазерати сред победителите във Формула Е

Максимилиан Гюнтер донесе първата победа на Мазерати във Формула Е, след като спечели второто състезание по улиците на Джакарта, Индонезия, старт №11 от деветия сезон в историята на шампионата. Гюнтер си спечели прозвището „Краля на Джакарта”, тъй като вчера и днес беше най-бърз в квалификациите, вчера завърши трети, а днес спечели.

Това е първи успех на Мазерати в световен шампионат с едноместни автомобили от състезанието на "Нюрбургринг", спечелено от Хуан-Мануел Фанджо през 1957 година във Формула 1. За Гюнтер това е 4-а победа във Формула Е, а Мазерати се появи тази година в шампионата на мястото на Вентури.

Гюнтер се справи отлично с размяната на позиции в първата част на състезанието, когато всички искаха да изчистят активирането на атакуващите си режими, а от средата започна да трупа аванс пред Джейк Денис (DS Аваланч). Денис записа второ поредно второ място в Джакарта и това го върна в битката за световната титла.

Верлайн с трета победа за сезона във Формула Е

Трети остана Мич Еванс (Ягуар), който в последните обиколки вече беше останал без енергия, но успя да опази позицията си, като зад него се събраха петима пилоти в 2,5 секунди, но никой не успя да го изпревари.

Досегашният лидер в класирането Ник Касиди (Енвижън) завърши 18-и, отново без точки и отстъпи назад, тъй като остана с 128 точки. Начело излезе вчерашният победител Паскал Верлайн (Порше), който днес се класира 6-и и вече има 134 точки, с 1 повече от Джейк Денис, а трети е Касиди.