Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

ЦСКА (М) спечели битката за второто място, отборът на Стаматов финишира пред два от московските грандове

ЦСКА (Москва) разгроми с 4:1 Ростов в прекия двубой за второто място в крайното класиране на руската Премиер лига. "Армейците" решиха всичко в своя полза още до 33-ата минута, когато водеха с 4:0. По този начин съставът на Владимир Федотов събра 58 точки и за първи път в последните 5 години завършва сезона с медали.

Парагваецът Хесус Медина откри резултата в 9-ата минута, а в 16-ата Фьодор Чалов удвои от дузпа. Последва попадение на Уилян и още един гол на Чалов - 19-ти за него през кампанията. Гостите успяха само да намалят чрез Евгений Чернов в 78-ата минута. Отборът на Валерий Карпин остана 4-ти в крайното подреждане с 53 точки - една по-малко от третия Спартак (Москва).

Спартак загуби с 0:1 като гост от Криля Советов. Двубоят беше много по-важен за тима от Самара, който се спаси от изпадане благодарение на спечелитени три точки. Единствения гол отбеляза аржентинецът Бенхамин Гаре в 54-ата минута, а звездатана гостите Куинси Промес пропусна дузпа в 65-ата.

От елита директно изпаднаха Химки и Торпедо (Москва). В последните си мачове Химки отстъпи с 0:2 на Пари (Нижний Новгород), а Торпедо загуби с 1:2 от Локомотив (Москва). Баражи за оставането си в Премиер лигата ще играят Пари (Нижний Новгород) и Факел (Воронеж), който днес допусна поражение с 0:1 от шампиона Зенит.

Приятната изненада на сезона - Оренбург, зарадва феновете си с победа с 3:0 срещу Динамо (Москва). По този начин отборът на Матео Стаматов завърши на престижното седмо място, оставяйки след себе си Динамо и друг от столичните грандове - Локомотив (Москва). Головете за Оренбург отбелязаха Браян Мансия, Дмитрий Воробьов и Лукас Вера, а Стаматов не игра заради контузия.

В останалите двубои от последния кръг Ахмат и Краснодар направиха 2:2, което беше достатъчно на отбора от Грозни да задържи петото място, а Урал се наложи с 1:0 над Сочи

Голмайстор на сезона стана бразилското крило на Зенит Малком с 23 попадения, следван от Куинси Промес с 20 и Фьодор Чалов с 19.