Спартак (М) ликува в спектакъл със 7 гола

Спартак (Москва) и Краснодар сътвориха най-вълнуващия мач от началото на сезона в руското първенство. "Червено-белите" губеха с 0:2, но вкараха 4 гола за 22 минути през второто полувреме, за да спечелят с 4:3. Драматичният успех доближи отбора на Гийермо Абаскал само на точка от втория в класирането Ростов.

Джон Кордоба даде преднина на Краснодар в 11-ата минута след чудесен пробив на Едуард Сперцян. В началото на второто полувреме в игра за Спартак се появи звездата на тима Куинси Промес, който доскоро лекуваше контузия. Неговият отбор получи още един гол в 58-ата минута, дело на Жоао Бачиеса.

Обратът започна в 63-ата минута с попадение от дузпа на Александър Соболев. Таранът на Спартак беше фаулиран в наказателното поле и сам реализира наказателния удар. Само пет минути по-късно Соболев отново беше на точното място и с добавка след неубедителна намеса на Матвей Сафонов вкара за 2:2.

В 72-ата минута Сперцян технично прехвърли Александър Селихов и гостите отново излязоха напред. "Биковете" обаче се огърнаха под мощния натиск на Спартак. Антон Зинковский направи 3:3 в 81-ата минута, а в 85-ата удари часът на Промес, който се измъкна в наказателното поле и донесе победата на домакините.