Антов записа първи шампионатен мач като титуляр от октомври насам при реми на Монца

Българският национал Валентин Антов записа 60 минути при ремито 2:2 на неговия Монца като гост на Удинезе в среща от 29-ия кръг на Серия "А". Така родният защитник записа първи мач като титуляр в италианския елит от 22 октомври насам, когато стартира при загубата с 1:4 от Милан.

Двубоят обаче не започна по най-добрия начин за Антов, който в 18-ата минута покри засадата при първия гол на Удинезе. Тогава Уолъс пусна извеждащ пас към Санди Ловрич, който се откъсна от защитата, напредна с топката и в крайна сметка откри резултата със своя шут. Гостите обаче сътвориха бърз обрат в началото на втората част. Първо, в 48-ата минута Андреа Колпани засече с воле центриране на Карлос Аугусто и така изравни. В 56-ата минута пък Николо Ровела направи обрата пълен с мощен шут, възползвайки се от асистенция на Стефано Сенси. Междувременно, Антов си изкара жълт картон за нарушение в 54-тата минута и шест по-късно беше заменен от Лука Калдирола. Когато “бианкоросите” вече се виждаха като победители, в началото на добавеното време беше отсъдена дузпа за фриуланите заради фал на Андреа Петаня срещу Илия Несторовски. С изпълнението от бялата точка се зае Бето, който реализира десетия си гол през сезона за крайното 2:2.

Така Удинезе продължава да е десети в класирането, но вече с актив от 39 точки, а Монца остава на 13-ата позиция с 35 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages