Аякс разгроми изненадата на сезона

Аякс постигна четвърта поредна победа в Ередивизи и отново се доближи на 3 точки от водача Фейенорд. Грандът от Амстердам разгроми с 4:0 приятната изненада на сезона Спарта (Ротердам), като две от попаденията бяха дело на Душан Тадич, който вече има 100 гола за клуба. Сърбинът се отличи и с асистенция за точния изстрел на Кенет Тейлър.

Интригата в двубоя изчезна още в средата на първата част, когато Аякс вече водеше с 2:0. В 64-ата минута Тадич се разписа от дузпа и окончателно сломи съпротивата на гостите. В 84-ата минута ганаецът Мохамед Кудус оформи крайния резултат и посвети гола си на загиналия при унищожителното земетресение в Турция свой сънародник Кристиан Атсу.

От претендентите за титлата в най-слаба форма е ПСВ Айндховен. "Филипсите" стигнаха само до 2:2 при гостуването си на Утрехт и остават на 4-ото място, на 6 точки зад Фейнорд. Отман Бусаид даде преднина на Утрехт, но ПСВ направи пълен обрат с попадения на Йоан Бакайоко и Люк де Йонг. Равенството стана факт след попадение на Сандер ван де Стреек в 60-ата минута.

Твенте можеше да се изравни по точки с ПСВ, но отстъпи с 0:2 като гост на Го Ахед Ийгълс. Филип Роменс и Исак Лидберг вкараха головете за домакините още в първия четвърт час. Камбуур допусна нова загуба, този път с 1:2 у дома от Хееренвеен, и продължава да е на дъното на таблицата с 13 точки - една по-малко от Грьонинген. НЕК Неймеген пък разби с 3:0 като гост Екселсиор (Ротердам) и вече е в средата на класирането.