АЗ Алкмаар изпревари Аякс

Аз Алкмаар изскочи на второ място в класирането на Ередивизи, след като надви с 1:0 гостуващия Грьонинген в среща от 25-ия кръг. Точен беше Йеспер Карлсон още в 4-ата минута. Аз събра 53 точки и изпревари Аякс, но е с мач повече. Като титуляр за Грьонинген започна бившият футболист на Лудогорец и Ботев (Пловдив) Елвис Ману. Неговият тим е на предпоследното 17-о място.

Твенте разгроми с 3:0 като гост Фортуна (Ситард) и запази 5-ата позиция с аванс от 1 точка пред Спарта (Ротердам). Трите гола за отбора от Еншеде паднаха в рамките на 10 минути през второто полувреме и бяха дело на Вацлав Черни и Манфред Угалде (2).

Спарта също записа победа - 3:1 срещу Витес. Гостите излязоха напред с попадение на Доминик Ороз в 7-ата минута, но до почивката Спарта обърна нещата в своя полза чрез голове на Арно Версхаурен (11') и Коки Саито (45'). Джошуа Китолано (87') реши всичко в полза на тима от Ротердам.

В мач от долните етажи на класирането Емен надви с 2:0 Екселсиор. И двата гола бяха дело на Оле тер Хаар Ромени.