Льовен остава в битката за Европа с изключително ценен успех, Малинов влезе от пейката

Льовен постигна изключително ценна победа с 1:0 в гостуването си на Шарльороа от 29-ия кръг на първенството на Белгия. Успехът бе толкова важен, защото бе срещу пряк конкурент в битката за Европа. българският национал Кристиян Малинов се появи в игра като смяна в 87-ата минута на мястото на Йон Торстейнсон, а в добавеното време си изкар и жълт картон.

Единственото попадение в мача реализира Муса Ал-Тамари в 16-ата минута след асистенция на Каспер Де Норе.

След тази победа Льовен излезе на 9-ата позиция с 39 точки, като вече има точка повече от Шарльороа, който е на 10-ото място, но пък има мач по-малко. И двата тима са много близо до 8-ата позиция, която дава право на участие в плейофа за Лига Европа. Там в момента е Серкъл (Брюж) с 40 точки.