Льовен с Малинов препъна шампиона Брюж

Льовен поднесе изненадата в 18-ия кръг на белгийската Юпилер Про Лига, като направи равенство 1:1 на терена на шампиона Брюж. Кристиян Малинов започна в титулярния състав на гостите и получи жълт картон в средата на първото полувреме, а в 70-ата минута беше заменен от Начон Нсинги, който донесе точката на гостите.

Брюж позагуби добрата си форма още преди паузата за Световното първенство и изостана на сериозна дистанция от водача Генк, затова днешният мач трябваше да бъде спечелен на всяка цена. Отборът на Карл Хьофкенс успя да поведе малко преди почивката с гол от дузпа на Феран Жутгла. Нарушението в наказателното поле беше на Хамза Мендил.

През втората част домакините на няколко пъти пропуснаха да удвоят преднината си, но и пред вратата на Симон Миньоле имаше интересни ситуации. В последните секунди на добавеното време след удар на Сийбе Шрайверс топката се озова на крака на Нсинги и той изравни с четвъртия си гол за сезона.

Генк не се възползва от грешната стъпка на Брюж и загуби с 0:1 при визитата си на Кортрийк. Фелипе Авенати донесе успеха на домакините и го отдалечи от дъното на таблицата. Роял Юнион СЖ нямаше проблеми в домакинството си на Остенде и се наложи с 3:0, като по този начин се доближиха на 7 точки от Генк. В късния мач Шарлероа посрещна Андерлехт и отстъпи с 0:1 след автогол на Адем Зорган в 85-ата минута.