Отборът на Малинов надви този на Едисон Йорданов

Льовен се наложи с 2:1 над Вестерло в "българското" дерби от 20-ия кръг на белгийската Юпилер Про Лига. Кристиян Малинов влезе като резерва за гостите в 83-ата минута, а Едисон Йорданов беше титуляр за Вестерло и остана на терена през целия мач.

До почивката и двата тима пропуснаха по няколко положения, а след нея Льовен излезе напред с гол на Марио Гонсалес в 51-ата минута. Испанският нападател, който е голямата звезда на тима през този сезон, се разписа още веднъж в 56-ата минута, този път от дузпа.

Интригата се върна десетина минути преди края, когато Нене Доржелес намали на 1:2. Не след дълго Хамза Мендил от гостите получи червен картон, но Льовен не допусна изравняване и постигна трети пореден успех срещу този съперник.

В класирането отборът на Малинов е 8-о с 29 точки, а Вестерло има 30 пункта и заема 7-а позиция. Лидер е Генк, който натрупа преднина от 7 точки пред втория Роял Юнион СЖ. В топ 6 са още Антверп, Брюж, Гент и Стандард (Лиеж).