Победа за Малинов и загуба за Йорданов в Белгия

Отборите на българските национали Кристиан Малинов и Едисон Йорданов имаха различна съдба в 28-ия кръг от първенството на Белгия. Льовен на Малинов записа победа с 4:2 в домакинството си на Зюлте Варегем, докато Вестерло на Йорданов загуби с 0:2 гостуването си на Стандард (Лиеж).

Кристиан Малинов записа десетина минути на терена, появявайки се като резерва в 81-вата минута. Иначе точни за успеха на Льовен бяха Шрайверс в 29-ата, Торстейнсон в 41-вата, Де Норе в 45-ата и отново Торстейнсон от дузпа в 76-ата минута, докато за гостите се разписаха Фосен от дузпа в 73-ата и Гано в 82-рата минута на двубоя.

Едисон Йорданов пък изгледа от пейката загубата от Стандард. Попаденията за успеха на тима от Лиеж реализираха Дьонум в 37-ата и Баликуиша в 72-рата минута.

След този кръг Вестерло остава на 5-ото място с 45 точки, докато Льовен е на 11-тата позици с 36 точки. Водач е Генк с 66 точки.