ЦСКА (М) загуби в Краснодар, но е на полуфинал

ЦСКА (Москва) се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Русия, след като елиминира с общ резултат 3:1 Краснодар. Днес "армейците" загубиха с 0:1 гостуването си на тима, воден от Владимир Ивич, но това не се оказа фатално. Единственото попадение в двубоя отбеляза Едуард Сперцян в 50-ата минута.

Разгромната загуба в първия мач принуди Краснодар да подходи максимално офанзивно. От самото начало "биковете" взеха инициативата и започнаха да създават положения пред Игор Акинфеев. Джон Кордоба пропусна отлична възможност да открие в полза на Краснодар, а до тарана на ЦСКА Фьодор Чалов не достигаха почти никакви пасове.

Малко след почивката Сперцян вкара хубав гол от пряк свободен удар и върна надеждите на домакините за пълен обрат. До края обаче ЦСКА се защитаваше стабилно и не допусна да се стигне до драматична развръзка.

Място на полуфиналите вече си осигуриха Спартак (Москва) и Урал, а утре е реваншът между Динамо (Москва) и Криля Советов. В първата среща самарци се наложиха с 2:1.