Тийнейджър донесе победа на Спартак (М) за Купата на Русия

Спартак (Москва) стартира с победа участието си в груповата фаза на турнира за Купата на Русия. "Червено-белите" се наложиха с 1:0 над гостуващия Криля Советов, като гола вкара 18-годишният талант Павел Мелешин. Старши треньорът Гийермо Абаскал заложи на голяма част от резервите си, а през първото полувреме Александър Соболев пропусна дузпа.

За голмайстора Малешин това беше дебют като титуляр. Младокът се разписа в самото начало на второто полувреме след асистенция на Данил Денисов. Последваха доста пропуски на спартаковци, а гостите от Самара не създадоха почти нищо опасно през вратата на Александър Максименко

Турнирът за Купата на Русия за втора поредна година ще се проведе във формат с групи. В тази на Спартак и Криля Советов са още шампионът Зенит и новакът в РПЛ Факел (Воронеж).