Вихър победи Партизан в контрола

Вихър (Славяново) надви Партизан (Червен бряг) с 3:1 в приятелска среща, играна в Плевен. Освен победата, славяновския тим имаше още един повод за радост. След едногодишно отсъствие се завърна капитана им Константин Генков, който претърпя операция на коляното. Партизан откри резултата след прецизно изпълнен фаул от Калоян Тодоров, четвърт час след началото. Съотборникът му Георги Петков стреля опасно с глава след центриране от корнер, но Теодор Тодоров изби. В 35-ата минута Християн Петков беше изведен срещу червенобрежкия страж и изравни. Извършените смени след почивката нарушиха баланса в тима на Партизан. Вихър владееше инициативата до края. Калин Иванов реализира с глава след центриране в 60-ата минута. Четвърт час по-късно Радослав Батов отбеляза отблизо третото попадение. Генков и Калин Иванов пропуснаха още. Леон Илиев и Момчил Стоянов пък не успяха пред отсрещната врата.