Нов успех за Академик (Свищов)

Академик (Свищов) спечели с 2:1 срещу Партизан (Червен бряг) в приятелска среща. Съперниците заложиха на атаката и създадоха доста голови положения. Кристиян Иванов пропусна да вкара за домакините още в самото начало. Отговорът на противника бяха неоползотворените положения на Христо Димов и Милен Тонев. „Студентите“ сториха веднъж същото. В 15-ата минута обаче Георги Йорданов беше изведен по диагонала и насочи топката в мрежата на Партизан. В 40-ата минута пък Леон Илиев излезе сам срещу вратаря, преодоля го и изравни. След почивката на терена излязоха доста нови играчи. Повечето положения за гол бяха за Академик. На два пъти червенобрежкия вратар Димитър Стоименов спаси сигурни попадения. Пред отсрещната врата имаше един критичен момент. Развръзката настъпи четвърт час преди края, когато Петър Петров беше изведен отдясно и вкара победния гол.