Сасуоло разпиля Милан и задълбочи кризата при “росонерите”

Сасуоло шокира Милан и го победи с 5:2 на “Сан Сиро”. Отборът на Алесио Диониси водеше с 3:1 на почивката, като над всички бе Доменико Берарди. Италианският национал направи две асистенции и отбеляза гол през първото полувреме, а след почивката добави още една асистенция към актива си.

Попадение на Оливие Жиру бе отменено поради засада в осмата минута. Гостите нанесоха двоен удар в рамките на три минути. Грегори Дефрел откри резултата в 19-ата минута, а секунди по-късно Давиде Фратези удвои аванса на Сасуоло. Жиру намали на 1:2 в 24-ата минута, но Доменико Берарди се разписа в 30-ата минута. Второто полувреме започна с гол съблекалнята, когато Лориент се разписа от дузпа. Резервата Матеус Енрике отбеляза пети гол за гостите в 79-ата минута, а веднага след това Дивок Ориги се разписа за Милан.

Тимът на Стефано Пиоли за първи път в историята си допуска четири или повече гола в два поредни мача. “Росонерите” записаха четвърта загуба в последните си шест мача, като в този период отпаднаха от Купата на Италия и допуснаха загуба с 0:3 от Интер в Суперкупата на Италия. Днешната загуба дойде от отбор, който имаше две спечелени точки в последните осем шампионатни срещи. Първата победа на Сасуоло в Серия А от октомври обаче отдалечи тима от зоната на изпадащите.

С оглед на кризата в Милан Стефано Пиоли направи няколко промени. Той остави Рафаел Леао на пейката и обясни причината: “Рафа изигра много мачове и вероятно е загубил малко острота”. Шарл Де Кетеларе излезе като титуляр за първи път от месеци. Тези ходове обаче не дадоха резултат през първото полувреме.

“Росонерите” обаче стартираха активно мача и в осмата минута Жиру прати топката в мрежата. Французинът засече атрактивно топката след центриране на Тео Ернандес, който се завърна в тима. След разглеждане с ВАР попадението бе отменено поради засада.

Сасуоло се разигра в един момент и започна да вкарва голове. В 19-ата минута Дефрел откри резултата. Берарди проби отдясно и центрира, намирайки непокрития си съотборник на далечната греда. Секунди по-късно Фратези направи двойно с Берарди и стреля в близкия ъгъл на Татарушану, който можеше да се намеси далеч по-добре.

Милан бързо се оттърси от шока на двата гола и се върна в мача. Жиру засече с глава центриране на Калабрия и се разписа. При попаданието останаха сериозни съмнение за нарушение на нападателя, който удари с лакът Ерлик. Ситуацията бе разгледана с ВАР, но голът бе признат.

След двете си асистенции Берарди стигна и до гол в 30-ата минута. Тогава той засече с глава центриране от ъглов удар и върна преднината на Сасуоло от два гола. Това развитие беше трудно за приемане от домакините. Те стигнаха до една по-добра възможност, при която Жиру отклони топката, а Ребич не успя да стигне до нея пред вратата. “Росонерите” обаче нямаха много идеи как да затруднят съперника и допускаха доста грешки.

Надеждите на Милан за обрат до голяма степен приключиха в самото начало на второто полувреме. Пиоли пусна Леао на почивката, но веднага след подновяването на играта Лориент изпревари Калабрия, който го събори в наказателното поле. Французинът реализира отсъдената дузпа и направи резултата 1:4.

В 54-ата минута Ребич се разписа, но попадението бе отменено след разглеждане с ВАР поради засада. Самият той не беше зад защитата, но Жиру беше преди Обианг да отклони топката с глава към Ребич. В играта на “росонерите” имаше някакъв импулс, но той не се задържа дълго. Играчите на Милан започнаха по-често да влизат в пререкания с футболистите на съперника и съдията.

Сасуоло стигна до пети гол в 79-ата минута. Берарди проби отдясно покрай Тео Ернандес и центрира към резервата Матеус Енрике, който имаше време да си спре топката и да я прати в мрежата. Този път Милан отговори веднага и друга резерва се разписа. Дивок Ориги вкара след фантастичен удар от дистанция. До края обаче “росонерите” не успяха да създадат нещо повече и трябваше да се извиняват на феновете си.

МИЛАН - САСУОЛО 2:5
0:1 - Дефрел (19)
0:2 - Фратези (22)
1:2 - Жиру (24)
1:3 - Берарди (30)
1:4 - Лориент (47-д)
1:5 - Енрике (79)
2:5 - Ориги (81)