Аталанта отново четвърти след рутинна победа срещу Сампдория

Отборът на Аталанта постигна важен успех в търсенето си на квота за Ша,пионската лига за следващия сезон, побеждавайки с 2:0 при домакинството си предпоследния Сампдория в мач от 20-ия кръг на италианската Серия “А”. Головете отбелязаха Йоаким Меле (42') и Адемола Луукман (58').

С успеха Аталанта събра актив от 38 точки и се завърна на четвъртото място, където може и да остане, ако в утрешния си мач Лацио се препъне срещу отбора на Фиорентина, който този сезон не се намира в най-добрата си форма, но не е тим, който трябва да бъде подценяван. Сампдория пък затвърди впечатленията, че уверено се е запъл към Серия “Б”, след като остана на предпоследното място със скромен актив от 9 точки и изоставане на цели 8 пункта от първия над чертата Сасуоло.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Очаквано Аталанта упражни натиск, но срещна добре мотивирана отбрана, която запази равенството почти до края на първото полувреме. В 42-ата минута обаче Йоаким Меле от отбора на домакините наказа Сампдория и след като засече центриране в наказателното поле с глава, откри резултата на стадион “Гавис”. След това Аталанта можеше да вкара и втори гол непосредствено преди преди почивката, но в 44-ата минута Жереми Бога направи невероятен пропуск от изгодна позиция.

През второто полувреме домакините продължиха с натиска си и окончателно отказаха съперника с нов гол в 58-ата минута. В негов автор се превърна Адемола Луукман, който прониза вратата на Емил Аудеро след удар с десния крак. По-късно Аталанта опита да вкара и още голове, но ударите им не бяха достатъчно застрашителни и възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини се поздравиха със скромен, но важен успех.

Това беше пети пореден мач без загуба за Аталанта в Серия “А”, докато Сампдория записа четвърта поредна загуба в италианския шампионат.