Способна ли е Япония на нова сензация, или Испания ще продължи със силното си представяне?

Отборите на Япония и Испания излизат един срещу друг в последния си трети мач от група “Е” на Световното първенство в Катар. Двубоят ще се проведе на “Халифа Стейдиъм” и ще стартира в 21:00 часа. По същото време един срещу друг ще се изправят и другите два отбора от групата - Коста Рика и Германия.

Група “Е” е една от най-заплетените на тазгодишния Мондиал, като всички от четирите тима имат шансове да продължат напред. Преди началото на срещите Испания и Япония заемат първите две места. Евопейският тим се нуждае само от точка, за да подпечата класирането си в следващата фаза, но ако иска да не рискуват първото място, то момчетата на Луис Енрике трябва да преследват задължителна победа. “Самураите” от своя страна са с равни точки с Коста Рика и равенство не би им гарантирало преминаване напред. Победа за азиатския тим обаче би означавало освен класиране и почти сигурно първо място в групата.

29 Германия - Япония 1:2, група "Е"

Испания стартира ударно на Световното, като разби със 7:0 Коста Рика и записа най-убедителната си победа на Мондиал. След това “Ла Роха” направи 1:1 с Германия и към момента е почти безпогрешен - с 8 отбелязани гола и само 1 допуснат. Япония от своя страна поднесе една от изненадите в Катар, след като обърна Германия и ги победи с 2:1. След това обаче последва загуба от Коста Рика и сега “самураите” трябва да вложат всичките си сили, за да изтръгнат нещо от испанците.

Германия стигна до заслужено равенство срещу Испания и запази надеждите

Алваро Мората и Феран Торес са голмайсторите на Испания дотук на Световното. И двамата имат по 2 гола, като интересното е, че централният нападател е престоял на терена едва 71 минути общо в двата двубоя. Предстои да разберем дали днес Мората най-после ще получи шанс да стартира като титуляр или отново ще се залага на него във финалните минути. За Япония досега двама души са вкарали головете - халфът на Фрайбург Рицу Доан и нападателят на Бохум Такума Асано. И двамата се разписаха в първия кръг срещу Германия.

74 Испания - Германия 1:1, група "Е"

Двата тима никога не са се изправяли досега един срещу друг по време на Световно първенство. Единственият мач помежду им датира от 25 април 2001 година и е контрола. Тогава испанците печелят с 1:0, а попадението вкарва Рубен Бараха в 89-ата минута. Днешният мач ще бъде втори помежду им.

Първият и вторият от тази група ще срещнат съответно втория и победителя от група “F”, където се отборите на Хърватия, Мароко, Белгия и Канада, която напрактика няма шансове вече за продължаване.