Германия стигна до заслужено равенство срещу Испания и запази надеждите

Германия се размина с втора загуба на Световното първенство в Катар, след като завърши 1:1 в големия сблъсък с Испания. Резервата Никлас Флюкруг изравни в 83-ата минута и донесе точката на Бундестима. Алваро Мората, който също влезе като резерва, откри резултата в 62-ата минута.

Въпреки че тимът на Ханзи Флик има само една точка след първите си два мача в група "Е", германците имат добри шансове за класиране на осминафиналите. При успех над Коста Рика в последния си мач от груповата фаза те ще изпреварят този съперник, а в другата среща Испания се изправя срещу Япония.

След леко хаотично начало и за двата отбора, Испания по-бързо започна да се ориентира. Първата добра атака на "фуриите" не доведе до удар, но при втората резултатът можеше да бъде открит. Страхотен удар на Дани Олмо бе отразен от Нойер. Вратарят на германците направи достатъчно, за да може топката да се удари в гредата.

Изглеждаше, че тимът на Луис Енрике поема контрола върху срещата, но точно тогава Бундестимът организира отлично нападение. Горетцка напредна през центъра и пусна към Гнабри, чийто удар бе блокиран от Унай Симон, а след това се оказа, че е флагът за засада е вдигнат.

Испания играеше по-уверено и комбинациите на тима създаваха проблеми на съперника. Иберийците обаче стигаха само до удари от дистанция. Жорди Алба пробва такъв в 22-ата минута, но топката мина покрай дясната греда на Нойер. Отлична намеса на Раум пък попречи на Феран Торес да стреля, след като получи топката на добра позиция.

74 Испания - Германия 1:1, група "Е"

В 33-ата минута Олмо бе изведен зад защитата отляво и намери Феран Торес в центъра на наказателното поле. Нападателят на Барселона направи голям пропуск и след това бе зарадван от факта, че имаше засада на Олмо. Следващият опит на Торес бе блокиран от Мусиала.

В 40-ата минута Рюдигер прати топката в мрежата и германците започнаха да празнуват, но бързо бяха спрени от съдията. Бранителят засече центриране на Кимих от фал, но попадението не бе зачетено поради засада. Малко преди почивката защитата на Испания отново имаше проблеми след центриране от пряк свободен удар. Топката отново стигна до Рюдигер и той отправи удар от въздуха, с който Симон се справи.

След почивката двата отбора продължиха да действат организирано в дефанзивен план и головите ситуации бяха рядкост. Луис Енрике опита да промени нещо в атака, като рано пусна Алваро Мората и извади Феран Торес. Вратарят на испанците Унай Симон сам си създаде проблеми, след като пусна много рискован пас към съотборник. Подаването бе пресечено от Кимих, който отправи удар, а Симон се реваншира с добро спасяване.

Ходът на наставника на "фуриите" с пускането на Мората даде резултат в 62-ата минута, когато нападателят откри резултата. Олмо подаде на Жорди Алба отляво, а бранителят намери Мората с ниско центриране. Играчът на Атлетико Мадрид изпревари Зюле и прати топката покрай Нойер

Испания можеше да нанесе втори удар малко след първия гол. Добра атака завърши с подаване, което Гави пропусна и Асенсио се озова на прекрасна позиция, но стреля над вратата. Тази бърза атака обаче показа какво ги очаква германците, ако се изнесат много в предни позициив търсене на изравняване. Ханзи Флик направи тройна смяна в опит да промени ситуацията на терена. На терена се появиха Сане, който доскоро лекуваше контузия, Клостерман и Фюлкруг, а го напуснаха Гюндоган, Мюлер и Керер. Влизането на Льорой Сане оживи атаката на Бундестима, който вдигна темпото.

Мусиала също започна да показва качествата си. Той преодоля Алба и проби отдясно, като пусна остра топка в наказателното поле. Фюлкруг стигна до нея, не успя да я насочи опасно към вратата. В 73-ата минута германците имаха прекрасна възможност да изравнят. Сане с прекрасно подаване изведе Мусиала сам срещу Симон, но 19-годишният талант стреля в обсега на вратаря и той направи решително спасяване.

Германия успя да изравни в 83-ата минута чрез Никлас Фюлкруг. 29-годишният нападател на Вердер разстреля Симон след подаване на Мусиала. Фюлкруг оправда надеждите на Флик, след като дебютира за националния отбор през ноември.

До края и двата отбора имаха някои възможности. Мората бе изведен на добра позиция, но се забави и Шлотербек се намеси. В добавеното време контраатака на германците можеше да доведе до гол. Мусиала проби в наказателното поле и опита да намери Фюлкруг, но топката се отклони и излезе в ъглов удар.

ИСПАНИЯ - ГЕРМАНИЯ 1:1
1:0 - Мората (62)
1:1 - Фюлкруг (83)

Снимки: Gettyimages