Йоан Стоянов с нов силен мач за Нес Циона

Българският национал Йоан Стоянов продължава да прави впечатление с изявите си в първенството на Израел. Той блесна с две асистенции при равенството на Секция (Нес Циона) срещу Макаби (Бней Райна) - 3:3.

Стоянов подаде за първия гол на Ейлон Йерушалми в 10-ата минута, а след това асистира и за попадението на Леван куталия в 18-ата. Малко по-късно Шломи Азулай от Макаби намали. През второто полувреме домакините поведоха с 3:1, но изпуснаха победата.

В класирането отборът на Йоан Стоянов е на 12-о място с 10 точки, колкото има и Бейтар (Йерусалим). На дъното е Ирони (Кирят Шмона) с 9 точки.

Български национал наказа един от грандовете в Израел

Шампионът Макаби (Хайфа) надви с 1:0 като гост Апоел (Хайфа) и води в класирането с 30 точки. На второ място е Макаби (Тел Авив) с 26 точки, а толкова има и Апоел (Беер Шева), който разгроми с 3:0 Апоел (Хадера).