Йоан Стоянов с първи мач за новия си отбор

Националът Йоан Стоянов изигра първия си мач за своя нов отбор Секция (Нес Циона). Защитникът, който е собственост на Апоел (Беер Шева), започна като титуляр при гостуването на Бней Сахнин. Той остана на терена до 78-ата минута, а отборът му загуби с 0:2 и е на предпоследното място в израелското първенство.

За домакините играха бившият футболист на Лудогорец Талеб Тауата и Ибрахима Конте, който се подвизаваше у нас с екипа на Берое. Головете за Бней Сахнин вкараха Гай Меламед в 19-ата минута и Бирам Каял в 85-ата.

В друг мач днес Апоел (Тел Авив) отстъпи на Апоел (Йерусалим) с 1:3. Голът за домакините беше дело на бившия нападател на Локомотив (Пловдив) Ален Ожболт.

В класирането начело е Макаби (Хайфа) с 15 точки, пред Апоел (Йерусалим) с 14 и Макаби (Тел Авив) с 13. На дъното са Секция (Нес Циона), Макаби (Бней Раана) и Бейтар (Йерусалим) с по 3 точки.