Български национал наказа един от грандовете в Израел

Българският национал Йоан Стоянов отбеляза дебютния си гол с екипа на Секция (Нес Циона) в първенството на Израел. Бранителят се разписа при равенството 1:1 срещу гранда Макаби (Тел Авив). Стоянов, който е собственост на Апоел (Беер Шева), игра като крило и се разписа в 42-ата минута след пас на Лиел Цана.

Секция игра с 10 човека от 29-ата минута заради червен картон на нападателя Мохамед Усман, а в заключителните минути остана и с двама души по-малко на терена, но стигна до ценното равенство. Въпреки прогреса си, тимът на Стоянов остава на последното място в класирането с 9 точки.

Макаби поведе в средата на първата част с гол на Еял Голаса. Малко по-късно попадение на Усман беше отменено, а червеният картон на нигериеца трябваше още повече да улесни задачата на домакините от Тел Авив. Пропуски на Еран Захави и Джордже Иванович запазиха интригата, а след попадението на Стоянов футболистите на Макаби се изнервиха и през второто полувреме така и не се възползваха от численото си предимство. В 62-ата минута в игра за "синьо-жълтите" се появи и бившият халф на Лудогорец Дан Битон, който е твърда резерва през сезона.

В друг мач днес Апоел (Хадера) надви Макаби (Нетаня) с 3:1. Пламен Гълъбов започна като титуляр за гостите, но беше заменен в 34-ата минута. По това време крайнияр резултат вече беше оформен. Идо Леви и на два пъти Сеар Фадида бяха точни за Апоел, а почетното попадение за Макаби (Нетаня) всъщност беше автогол на Филип Иполе.

Отборът на Гълъбов е 12-и в класирането с 9 точки. Толкова имат още Секция (Нес Циона) на Йоан Стоянов и Ирони (Кирят Шмона), който днес направи на собствен терен с 1:1 с Бней Сахнин. Начело продължава да е шампионът Макаби (Хайфа) с 24 точки, следван от Макаби (Тел  Авив) с 23 и мач повече.