Най-после победа за Гълъбов и компания

Пламен Гълъбов беше титуляр за Макаби (Нетаня) в домакинството на Макаби (Бней Райна), спечелено с 2:1. Това беше първи успех за тима на българския защитник от 20 август насам. Успеха донесе Лиран Ротман в шестата минута на добавеното време и по този начин "жълто-черните" се измъкнаха от последното място в класирането на израелското първенство.

Преди почивката Еден Карзев даде преднина на домакините в 11-ата минута, но в 20-ата Ричард Боатенг изравни. В началото на втората част Александър Нойок получи червен картон и остави гостите с човек по-малко. Нетаня натисна и в последните секунди се добра до така важната победа.

Секция (Нес Циона) на Йоан Стоянов отстъпи с 0:2 у дома на Апоел (Йерусалим). Българският национал игра само до почивката, след което беше заменен от Анж-Фреди Плюман. Головете за Апоел бяха дело на Ондрей Бачо (8') и Гони Наор (49'). В класирането Секция (Нес Циона) е на предпоследното 13-о място с 8 точки.

Шампионът Макаби (Хайфа) не сбърка в домакинството си на Ашдод - 3:1 и измести от върха в таблицата Макаби (Тел Авив), който утре ще гостува на Апоел (Беер Шева). В другите мачове вчера Бней Сахнин загуби с 1:4 от Апоел (Хадера), а Бейтар (Йерусалим) и Апоел (Хайфа) направиха нулево равенство.