Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Локо (Мездра) се измъчи, но подчини Ботев II (Враца)

Локомотив (Мездра) измъкна 2:1 у дома срещу втория отбор на Ботев (Враца) и отново е само на три точки от лидера Бдин. Дербито на Област Враца е от 14-ия кръг на Северозападната Трета лига. Съседите си поделиха надмощието в по едно полувреме. Първото беше за младите врачани.

Ботев II (Враца): Доказваме, че можем, но трябва да отстраним грешките

Ивайло Дудушки откри резултата в 26-ата минута с удар от 15 метра. Скоро Радослав Захариев стреля опасно. В 37-ата минута пък Асен Русинов излезе сам срещу мездренския страж Васил Асенов, но последния опази мрежата си, избивайки топката с крак. След почивката „железничарите“ взеха инициативата. Ваньо Иванов центрира отдясно и Ивайло Бояджиев с глава изравни резултата. Малко след това Иванов и Васил Калоянов пропуснаха да направят обрат, разминавайки се с топката. Това все пак се случи в 69-ата минута, когато 39-годишния Николай Ганчев реализира с глава след центриране на Бояджиев от корнер. Отлична намеса на Асенов отново с крак не позволи на Захариев да изравни резултата в 75-ата минута. Накрая Калоянов шутира от фаул под гредата, но врачанския страж Любомир Василев изби.