100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:3

Серкъл Брюж надви Льовен, българите не играха

Серкъл Брюж се представя все по-силно и се изкачи в средата на класирането в белгийското първенство. Отборът на Димитър Велковски се наложи с 2:1 над Льовен, като това беше четвъртата му победа в последните 5 мача. Велковски остана на резервната скамейка, а за гостите не игра Кристиян Малинов, който изтърпя наказание за натрупани картони.

Резултата в мача откри Аясе Уеда. Японският нападател на Серкъл се разписа в 36-ата минута след пас на Тибо Сомерс. Гостите обаче изравниха малко по-късно с точен изстрел на Марио Гонсалес. През втората част двубоят беше равностоен, но Серкъл измъкна победата с попадение на Кристиан Равих в добавеното време.

След този мач двата тима са съседи в класирането с по 22 точки, а толкова има и Вестерло на Едисон Йорданов. Начело с 43 точки е Генк, пред Антверп с 33 и Брюж и Роял Юнион СЖ с по 32.

Днес е дербито между Антверп и Андерлехт.