Льовен вкара пет на Зюлте Варегем, Малинов с жълт картон

Льовен записа впечатляваща победа с 5:2 като гост на Зюлте Варегем. Мачът бе от 11-ия кръг на първенството на Белгия. Българинът Кристиян Малинов бе титуляр за гостите и бе заменен в 84-ата минута, след като няколко минути преди това получи жълт картон.

Испанският нападател Марио Гонсалес се отчете с хеттрик за успеха на гостите с точни удари в 51-ата, 65-ата и 91-вата минута. Другите две попадения за Льовен бяха дело на Софиан Кийине в 58-ата и Каспер Де Норе в 77-ата минута.

За домакините вкара Йеле Восен в 40-ата минута, а Де Норе си отбеляза автогол в 74-тата минута.

С тази победа Льовен е 4-ти с 20 точки. Зюлте Варегем пък допусна пета поредна загуба и общо 10-и мач без победа, като е на дъното на класирането с 5 точки.