Победа и равенство за българите в Белгия

Днес се изиграха част от срещите от 14-ия кръг на първенството на Белгия. Два от мачовете бяха на отборите с българи в тях. Вестерло победи с 2:0 като гост Кортийк, а Льовен направи 0:0 като гост на Сент Трюиден.

Николас Мадсен (48) и Нене Доржелес (83) бяха точни за успеха на Вестерло, който игра с човек повече от 26-ата минута, когато домакините останаха с 10 души на терена след червен картон на Папе Хабиб Гей. Родният национал Едисон Йорданов бе на пейката, но не се появи в игра за гостите.

По-късно през деня Ловен не успя да спечели гостуването си на Сент Трюиден, след като също игра с човек повече от 62-рата минута. Кристиян Малинов бе титуляр за гостите и остана 77 минути на терена, преди да бъде заменен от Мандела Кейта.

След изиграването на тези двубои Вестерло заема 6-ото място в класирането с 22 точки. Льовен е с точка по-малко на 7-ата позиция. Водач е Генк с 34 точки.