Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Зенит ликува в Москва след обрат в дербито със Спартак

Зенит спечели с 2:1 дербито срещу Спартак (Москва) от 8-ия кръг на руската Премиер лига. Съставът от Санкт Петербург ликува насред руската столица, след като успя да направи обрат и да изтръгне трите точки.

Спартак взе преднина с гол на Александър Соболев в 21-вата минута, но през второто полувреме гостите обърнаха нещата в своя полза след точни изстрели на Деян Ловрен в 48-ата и Андрей Мостовой в 60-ата минута.

В друг мач от кръга ЦСКА (Москва) спечели с минималното 1:0 гостуването си на Криля Советов в Самара. Точен за "армейците" бе Игор Дивеев в 79-ата минута.

Локомотив (Москва) пък допусна изненадваща загуба с 1:2 от Ахмат (Грозни) у дома.

След изиграването на тези срещи Зенит е начело в класирането с 20 точки, пред ЦСКА със 17, Спартак (Москва) е на 5-ото място с 16 точки, Ахмат е 8-и с 11 точки, Локо е 9-и с 9 точки, а Криля Советов заема 10-ата позиция също с 9 точки.