Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

С три дузпи ЦСКА (Москва) срази Краснодар в мача на кръга в Русия

Отборът на ЦСКА (Москва) успя да спечели с 4:1 срещу гостуващия Краснодар в мач от деветия кръг на руското първенство, като първите три гола за московчани паднаха след изпълнения на дузпи. По този начин столичани дръпнаха с три точки на "биковете" в битката за челните места.

В 25-ата минута Фьодор Чалов се измъкна сам срещу вратаря Сафонов след рикошет и сякаш бе препънат от стража, но реферът прецени друго и първоначално показа жълт картон за симулация на нападателя. След петминутна консултация с ВАР обаче съдията промени решението си, отмени картона на Чалов, показа такъв на Сафонов и отсъди дузпа. С изпълнението се нагърби Хорхе Караскал и хладнокръвно реализира за 1:0.

След полученото попадение Краснодар се опита да реагира и стигна до добро положение, открило се пред Джон Кордоба. Ударът на колумбийския нападател от границата на наказателното поле обаче бе спасен от вратаря на “армейците” Игор Акинфеев.

Въпреки териториално си превъзходство “биковете” не успяха да създадат друга интересна ситуация пред Акинфеев, а в края на полувремето ЦСКА стигна до втори наказателен удар, отсъден за нарушение срещу Караскал. И в тази ситуация се наложи дълго преразглеждане с ВАР, но дузпата остана, а Чалов не сгреши с изпълнението и покачи на 2:0.

Второто полувреме започна с натиск на Краснодар и гостите стигнаха до гол още в 47-та минута, когато с далечен удар се разписа левият бек Кристиан Рамирес.

След попадението “зелено-черните” продължиха да бъдат по-активния отбор на игрището, но нова индивидуална грешка доведе до отсъждане на трета дузпа за ЦСКА, този път за игра с ръка на бразилският бранител Кайо. Зад бялата точка застана Хесус Медина, а Сафонов успя да спаси удара му, но при добавката Милан Гаич беше най-съобразителен и довкара. След поредната намеса на ВАР обаче се оказа, че голмайсторът е влязъл в наказателното поле преди удара и дузпата бе пребита, като този път Медина не сгреши и покачи на 3:1 за московските “армейци”.

В 76-та минута Краснодар можеше да се върне в мача с втори гол, но Акинфеев се намеси решително при нахлуване на Кордоба в наказателното поле.

Крайният резултат бе фиксиран в 91-вата минута, когато Иван Обляков намери резервата Адолфо Гаич в наказателното поле и за аржентинският таран не бе проблем да покачи на 4:1.

С успеха ЦСКА събра 20 точки и се изравни на върха в класирането с шампиона Зенит, който има мач по-малко. Загубата е първа за Краснодар от 23 юли насам, когато “биковете” отстъпиха с 1:4 на Спартак (Москва), но въпреки това съставът от Южна Русия остава на трето място с актив от 17 точки.