Никола Цолов стартира с второ място на "Моторланд Арагон"

Българският пилот Никола Цолов завърши втори в първото състезание от петия кръг на испанската Формула 4 на пистата „Моторланд Арагон”. Цолов стартира от полпозишън, но беше изпреварен в спринта към първия завой от съотборника си в Кампос Рейсинг Хю Бартър, който оглави класирането. В първите два-три завоя Никола загуби още време докато се бореше с потеглилия много бързо от трета позиция Кирил Смол, но успя да запази второто място.

През по-голямата част от състезанието Никола преследваше Бартър, като разликата между тях варираше от половин секунда до 0,8 секунди, а двамата се откъснаха пред основната група, водена от Смол.

Малко преди края обаче пред колоната излезе кола на сигурността заради инцидент и разликите бяха заличени. При рестарта Бартър запази първото място, а Никола отново трябваше да отбива атака на Смол на спирането за първия завой, което пак му отне време. В последните 2 обиколки Никола догони Бартър и пробва атака на последния обратен в последната обиколка, но не успя да го изпревари.

Никола Цолов пред Sportal.bg: На „Спа“ ми беше по-трудно, отколкото на другите писти

За 13 старта този сезон Никола има 9 победи, две втори места, едно пето и едно 14-и плюс 12 спечелени квалификации, а днес отново завърши първи при новаците в шампионата – за 10-и път от 13 състезания.

Цолов си тръгва от "Спа" с три поредни победи

Състезателният уикенд на „Моторланд Арагон” продължава утре с още два старта, като Никола ще стартира пръв в първата неделна надпревара от 12:25 часа българско време.