Драма в Нови пазар! Ботев отстрани Септември (Тервел) след дузпи

Ботев (Нови пазар) се наложи у дома над Септември (Тервел) със 7:6 след изпълнения на дузпи в междуобластна битка на Североизточна България от турнира за купата на България. Съперниците си вкараха по един гол в редовното време. При дузпите домакините не допуснаха грешка, а гостите не реализираха последната. Футболистите на Септември трябва да съжаляват, че не решиха спора още в 90-те минути. В 32-ата Дамян Петров центрира, Румен Николов насочи топката в гредата и с добавката на Кристиан Пешков стана 0:1. Николов тресна гредата и в 61-ата минута. Още възможности за попадение имаха тервелци. В последните секунди обаче капитана на Ботев Йордан Миленов изравни резултата. Другият стратегически ход на домакините непосредствено преди дузпите беше смятаната на добре пазилия им вратар Живко Вълчев с колегата му Атанас Атанасов. Именно той спаси последния удар на противник от бялата точка.