Септември (Тервел) взе дербито в Дончево и се изкачи на върха

Септември (Тервел) спечели гостуването си на Устрем (Дончево) с 1:0 и оглави класирането. Дербито на Област Добрич е от втория кръг на Североизточната Трета лига. Кристиан Пешков осигури победата в средата на второто полувреме, когато се възползва от подаване на Димитър Михалев.

Устрем (Дончево): В Септември сглобиха много добър отбор

Първата опасност беше пред вратата на тервелци – Дилян Стоянов уцели гредата, четвърт час след началото на срещата. След победния гол футболистите на Септември пропиляха няколко добри възможности за още попадения, чрез Михалев, Умут Руфи и Пешков.

Септември (Тервел): Искаме победата

В 67-ата минута съотборника им Денис Кадир тресна гредата. Гостите доиграха последните десетина минути с намален състав, защото рефера вдигна втори жълт и червен картон на Ивелин Кузманов.