Силно второ полувреме качи Спартак (М) на върха

Спартак (Москва) излезе начело във временното класиране на РПЛ, след като постигна успех с 4:1 при визитата си на новака Факел (Воронеж). Отборът на Гийермо Абаскал губеше на почивката, но след нея не остави съмнения в превъзходството си и измести от първото място шампиона Зенит, който утре ще гостува на Урал.

Домакините, които търсеха първата си победа през сезона, започнаха силно и откриха резултата в 23-тата минута. Точен беше защитникът Аслан Дашаев. След почивката Спартак хвърли много повече сили в атака и обратът стана факт. В 51-вата минута силен удар на Роман Зобнин изненада вратаря на Факел Иля Свинов, а в 57-ата младокът Даниил Денисов отбеляза дебютния си гол за "червено-белите" в официален мач. До края гостите нямаха проблеми и стигнаха до нови две попадения през Куинси Промес и Мацей Рибус в добавеното време.

След победата над Спартак в голямото московско дерби преди седмица, днес Динамо стигна само до 2:2 при гостуването си на Пари (Нижний Новгород). До почивката всичко се развиваше чудесно за тима на Славиша Йоканович, който взе добра преднина с голове на Даниил Фомин от дузпа и Константин Тюкавин. Домакините намалиха с попадение на Николай Калинский от дузпа в 61-вата минута, а 71-вата бившият национал Дмитрий Стоцкий изравни.

Динамо завърши мача с човек по-малко заради червения картон на Роберто Фернандес в 66-ата минута. Равенството позволи на "бяло-сините" да съберат 13 точки и да се изравнят с ЦСКА (Москва) и Сочи. Нижний Новгород е непосредствено над зоната на изпадащите с актив от 6 точки, колкото има още Криля Советов, Локомотив (Москва) и Оренбург.

Криля Советов изненада Ахмат в Грозни и стигна до победа с 2:1. Мохамед Конате осигури ранен аванс за домакините, но в средата на първото полувреме Роман Ежов възстанови равенството, а малко по-късно Михаил Опарин от Ахмат получи директен червен картон. Самарци се възползваха от численото си предимство и в 72-ата минута Александър Коваленко реализира победния гол, който изкачи тима му на осмо място в класирането.