Късни голове оставиха Зенит на върха, Стаматов дебютира в РПЛ

Шампионът Зенит се измъчи с новака Торпедо (Москва), но спечели с 2:0 и запази лидерската си позиция в РПЛ. Съставът на Сергей Семак трябваше да чака до последните 10 минути, за да си осигури трите точки.

Торпедо пристигна на "Газпром Арена" с единствената цел да се защитава. Гостите само веднъж стреляха към вратата на Михаил Кержаков, и то неточно. Зенит пропусна много положения и беше на път да разочарова феновете си, но финалният щурм на домакините донесе попаденията на Иван Сергеев и Малком.

ЦСКА (Москва) се върна на победния път след поражението в Санкт Петербург преди седмица. "Армейците" сразиха гостуващия Ахмат с 4:2 и заемат трето място в класирането с 13 точки - една по-малко от Зенит. Отборът на Владимир Федотов вкара три гола за 6 минути през първото полувреме, но Ахмат успя да върне интригата, преди Хесус Медина да реши всичко в полза на ЦСКА.

Фьодор Чалов даде преднина на домакините в 29-ата минута след центриране от корнер на Медина. Последваха два бързи гола на Кирил Набабкин и Хорхе Караскал, но до почивката Ахмат върна едно попадение чрез Мохамед Конате. В 58-ата минута Бернард Бериша разстреля Игор Акинфеев след центриране на друга резерва - Иван Олейнов. ЦСКА обаче не допусна да се срине и в 78-ата минута Медина вкара гола на успокоението.

Краснодар не допусна гол в трети пореден мач и победи с 2:0 гостуващия Оренбург. Алексей Ионов откри резултата в 28-ата минута, а в 66-ата се разписа и Джон Кордоба. Българският защитник Матео Стаматов се появи като резерва за Оренбург и дебютира в елита на руския футбол. Неговият тим остана с човек по-малко в 66-ата минута заради червения картон на Брайън Мансия. В класирането Краснодар е 6-и с 11 точки, а Оренбург има 6 и е на 12-та позиция.