Сампдория и Удинезе продължават за Купата на Италия, Лече отпадна

Макар и трудно, Сампдория започна с победа участието си в Купата на Италия. "Моряците" се наложиха с 1:0 над втородивизионния Реджина. Гола вкара Абделхамид Сабири в 67-ата минута от дузпа.

Самп създаде повече положения пред противниковата врата, но малко от тях могат да се определят като чисти. След гола на Сабири Реджина взе инициативата и попадение на Лоренцо Криззетиг беше отменено заарди засада, а в 89-ата минута резервата Емануеле Чичерели пропусна дузпа.

Удинезе също се класира за 1/16-финалите. "Фриуланите" спечелиха с 2:1 срещу ФералипиСало. Жерард Деолофеу откри от дузпа в 12-ата минута, а в 64-ата се разписа и Айзък Съксес. Малко по-късно гостите намалиха чрез Лука Силигарди, но не успяха да се доберат до продължения.

Изненада се получи в двубоя между Лече и Читадела. Тимът от Серия "А" загуби с 2:3 след продължения и отпадна от турнира. В редовното време съперниците си размениха по един гол, а след това Мамаду Тункара шокира бившия отбор на Валери Божинов с две бързи попадения (93', 100'). Лече само намали с точен изстрел на Лоренцо Коломбо в 106-ата минута.

Оспорван беше и двубоят между Каляри и Перуджа. Отборът от Сардиния, който през миналия сезон изпадна от елита, постигна измъчена победа с 3:2, а сериозен принос за обрата имаше новото попълнение Джанлука Лападула. Национаът на Перу се появи на почивката при 1:1, а в 80-ата минута изравни от дузпа, след като Джузепе Ди Серио бе дал преднина на Перуджа. Решаващия гол за успеха на Каляри отбеляза Николас Виола в 89-ата минута.