Специя постигна убедителна победа за Купата на Италия, Христов остана резерва, а Малдини дебютира с гол

Специя записа впечатляващ домакински успех с 5:1 над втородивизионния Комо в първия кръг на турнира Купата на Италия. Българският национал Петко Христов остана резерва през целия мач, въпреки че “орлетата” играха в схема с трима централни защитници. Звездното попълнение на гостите Сеск Фабрегас също не взе участие в мача, тъй като все още не е влязъл в необходимата форма.

Любопитното е, че само един от шестте гола дойде преди почивката, и то в последните минути на първата част, като Мбала Нзола го реализира в полза на домакините. В 55-ата минута гостите вкараха единственото си попадение, когато Йероен Зоет не се намеси убедително при удара на Алекс Бланко. Само четири минути след това Елвис Кабаши фаулира Матия Калдара на границата на наказетелното си поле, а Даниеле Верде върна аванса на “бианконерите” от последвалата дузпа. В 71-ата минута Давид Стрелец увеличи преднината им, след като провря топката покрай противниковия страж. Само пет минути по-късно Специя получи втората си дузпа в мача след игра с ръка на Луис Бинкс. Този път Нзола я изпълни за втория си гол в срещата. Веднага след това новото попълнение Даниел Малдини се появи на терена като резерва и в самия край на двубоя оформи крайното 5:1 с шут отблизо.

По същото време се игра още един мач от турнира, в който Бреша осъществи обрат и спечели гостуването си на Пиза с категоричното 4:1 в сблъсък между два тима от Серия “Б”.

Снимка: LaPresse