Торино громи за Купата на Италия, Емполи е аут

Торино постигна убедителна победа в първия си официален мач за новия сезон. "Биковете" сразиха с 3:0 Палермо в 1/32-финалите за Купата на Италия и в следващия кръг ще играят срещу Читадела. Попаденията за състава на Иван Юрич отбелязаха Саша Лукич, Неманя Радонич и Пиетро Пелегри през второто полувреме.

Лукич откри в 54-ата минута с много мощен удар, който изненада стража на Палермо Мирко Пиячели. Последва отменен гол на Радонич, но привлеченият от Бенфика сърбин увенча добрата си игра с попадение в 73-ата минута. Крилото се разписа с глава след центриране на сънародника си Лукич. Само шест минути по-късно Уилфред Синго сложи топката на крака на Пиетро Пелегри и той оформи крайното 3:0.

От турнира в ранна фаза отпадна Емполи. Тимът от Тоскана загуби с 1:2 след продължения от втородивизионния СПАЛ 2013. Всичко най-интересно след случи след 80-ата минута. Тогава Николо Камбиаги даде преднина на Емполи, но Лоренцо Дикан изравни много скоро. В продълженията нямаше голове до последните секунди. когато двата тима вече чакаха дузпите. В герой за СПАЛ се превърна Матео Арена. В следващия кръг неговият отбор ще играе срещу един измежду Дженоа и Беневенто.