Академик (Свищов) разби Дреновец – 8:0

Академик (Свищов) разгроми едноименния тим на Дреновец с 8:0. Двубоят е от 29-ия кръг на Северозападната Трета лига. Противно на крайния резултат срещата започна равностойно, като пред вратите имаше по две възможности за гол.

Академик (Свищов) иска трета поредна победа

Този развой продължи до 25-ата минута, когато Божидар Матеев даде аванс на „студентите“. В следващите 17 минути топката спря още три пъти в мрежата зад Юлиян Весков. По веднъж се разписаха Лилиян Маринов, Георги Йорданов и Александър Стоянов.

Израстване е основната цел на Дреновец

За същото време паднаха още три гола през втората част. Между 55-и и 71-ата минута точки бяха Матеев и два пъти влезлия като резерва Димитър Костадинов. Осмото попадение беше дело на друг резервен състезател – Росен Серафимов.